22-23 ŞUB, 2020
ANTALYA

Forum HakkındaDünya Etnospor Konfederasyonu (DEK) milletlere mâl olmuş geleneksel sporların ve oyunların yeniden canlanması, bilinirliklerinin artması ve yaygınlaşması için çalışan uluslararası bir kurumdur. 1. Uluslararası Etnospor Forumu “Geleneksel Sporların İhyası” başlığı ile 2018 yılında Antalya’da düzenlendi. 1. Etnospor Forumu’na 56 farklı ülkeden bakanlar, hükümet yetkilileri, federasyon temsilcileri ve akademisyenler katıldı. 2. Uluslararası Etnospor Forumu Nisan 2019’da Kazakistan’ın Almatı şehrinde düzenlendi. Alanında uzman 30 farklı ülkeden 200 ün üzerinde katılımcı ile gerçekleşen forum Dünya Etnospor Konfederasyonu üyelerinden Kazakistan Etnospor Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

22-23 Şubat 2020’de düzenlenecek 3. Uluslararası Etnospor Forumu geleneksel sporların problemlerini belirleyerek kişisel ve kurumsal tecrübeler ışığında çözüm önerileri ortaya çıkaracak, geleneksel sporlar ve oyunlara dair farklı coğrafyalar arası fikir alışverişini sağlayacaktır. Yapılacak oturumlarda eğitim, yerel yönetimler, kültürler arası ilişkiler, aidiyet, kulüpleşme, küreselleşme gibi konu başlıklarıyla irtibatlı olarak geleneksel sporların nasıl daha iyi bir konuma taşınabileceğinin üzerinde durulacaktır.

Uluslararası Etnospor Forumu geleneksel spor ve oyunların kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini gerçekleştirmek için işbirliği, istişare ve kolektif akıl platformu görevi görmektedir. Açılış programı ve panel ile başlayarak, iki gün sürecek olan Forum sonucunda ortaya çıkacak sonuç bildirisi kamuoyu ile paylaşılacaktır.
ProgramGaleriİletişim

  • Antalya - Türkiye
  • forum@worldethnosport.org
  • +90 216 422 78 78
  • +90 538 507 20 80
  • worldethnosport.org